Mszą Świętą, 7 czerwca, zakończyliśmy tegoroczną edycję rekolekcji radiowych. Zgłosiło się na nie około 130 uczestników. Hasło przewodnie rekolekcji - Życie jest wszystkim, co posiadasz - kierowało uwagę na najgłębszy sens daru, jaki otrzymaliśmy od Boga - daru życia. Kolejne tygodnie rekolekcji prowadziły przez odkrywanie Boga obecnego we wszystkim, co nas otacza, udzielającego nam potrzebnych łask i talentów i troszczącego się o nas w każdym przejawie naszego życia, leczącego nas z naszych ułomości i grzechów po to, byśmy stawali się coraz bardziej ufni i otwarci na działanie Ducha Świętego w nas.

W czasie Mszy na zakończenie, kilka z osób uczestniczących w rekolekcjach podzieliło się tym, jak Bóg je prowadził, czego doświadczyły w czasie rekolekcji. Były to bardzo poruszające świadectwa, ukazujące jak dalece to, czego Bóg udziela potrafi przekroczyć nasze oczekiwania i jak niewspółmiernie większa jest Jego łaska, od tego, co my sami z siebie dajemy. Dla nas, organizatorów tych rekolekcji, świadectwa te były wielką radością.

Podczas Mszy byliśmy również świadkami Przymierza zawieranego we Wspólnocie Życia Chrześcijańskiego przez kilkoro członków z grupy "Emaus". Przymierza, które jest owocem poznania Boga i pragnienia służenia Mu bardziej na drodze życia we wspólnocie WŻCh.Czas porekolekcyjny, jest czasem wydawania owoców i czasem zbiorów. Wprowadzania zmian w swoim życiu, utrwalania tego co dobre oraz dalszych poszukiwań. Niech będzie to czas błogosławiony.

Monika Trochimczuk

Komentarz wystawiony przez Lucyna Maria, z 09-06-2010 12:30

Dziękuję za Rekolekcje Ignacjańskie

Bardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia w rekolekcjach radiowych metodą Ignacjańską. To wielki dar dla tych, którzy pragną przybliżyć się do Boga, nauczyć się zapraszać GO do swojej codzienności, żyć razem z Jezusem na co dzień, a nie tylko w Domu Bożym, od święta w kościele.
Bardzo dziękujemy za trud organizacyjny i wsparcie duchowe ojcom Jezuitom i Wspólnocie Życia Chrześcijańskiego a w sposób szczególny osobom towarzyszącym. Bardzo dziękuję Pani Monice za spotkania i bardzo dyskretną, ale jakże pomocną opiekę w zgłębianiu sztuki medytacji Ignacjańskich.
Bóg zapłać Wszystkim

LK

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl