Rysunek - św. Ignacy i dwóch towarzyszyW najnowszym numrze Projects znajdziecie zaproszenie do świętowania ignacjańskiego roku jubileuszowego oraz do przyjrzenia się patronom tego roku - św. Ignacemu Loyoli i Franciszkowu Ksaweremu - ich drodze, przyjaźni, wzajemnemu wsparciu i coraz większemu zaangażowaniu w Królestwo Chrystusa. Niech będzie to inspiracją dla refleksji nad naszą drogą, przyjaźniami duchowymi i zaangażowaniem we wspólnotę i Kościół.

Projects 177 (wersja polska, PDF)

Fragment frezku autorstwa Pozz z kościoła św. Ignacego w Rzymie przedstawiający Powierzenie św. Ignacemu misji przez Chrystusa.Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Projektów nadesłanego nam przez Radę Wykonawczą Wspólnoty Światowej. Znajdziecie w nim podsumowanie ankiet dotyczących działań podejmowanych przez nasze wspólnoty związanych z młodzieżą oraz z formacją. Są to dwa z czterech obszarów, które stanowią szczególną troskę naszej Wspólnoty. Obok podsumowania, Projekty proponują dalsze kierunki działań oraz przedstawiają plany Wspólnoty Światowej w omawianych tematach.

Tekst Projektów w formacie PDF: Projects 176.

Antonello da Messina, ZwiastowanieŚwiatowy Dzień WŻCh 2021: Rozradujmy się w Duchu Świętym. Zgromadźmy się, żeby rozeznawać i działać! - tak brzmi tytuł najnowszego wydania Projektów, a w nich - ważny temat - zaproszenie byśmy tworzyli KULTURĘ ROZEZNAWANIA oraz do podejmowania rozeznawania wspólnotowego.

Zapraszamy do lektury (plik pdf)

Obraz: Antonello da Messina, Zwiastowanie

"Nasz dar dla świata – Nasza odpowiedzialność. Rozeznawanie indywidualne i wspólnotowe". To tytuł i zarazem temat najnowszego biuletynu Projects 174, w którym szukamy odpowiedzi na wyzwanie jakie postawiła przed nami, członkami Wspolnoty Życia Chrześcijańskiego sytuacja pandemii. Zapraszamy do lektury.

Projects 174 - plik PDF

“ Drodzy młodSDC10086zi.... Kościół potrzebuje waszego zapału, waszych intuicji, waszej wiary.
Potrzebujemy tego! A kiedy dojdziecie tam, gdzie my jeszcze nie dotarliśmy,
miejcie cierpliwość, żeby na nas zaczekać”
Papież Franciszek, w “Christus vivit” , nr 299

zapraszamy do lektury 173 numeru Projektów czyli listu od Światowej Rady Wykonawczej

Zapraszamy do lektury najnowszego dokumentu od Światowej Rady Wykonawczej. Między innymi ciekawe refleksje Papieża Franciszka na temat młodych w kościele.

Zapraszamy do lektury kolejnego, 172, numeru "Projektów"

O potrzebie kontynuacji doświadczenia z Beunos Aires o planach i pragnieniach Rady Wykonawczej wybranej na Zgromadzeniu w Argentynie możecie przeczytać w Projects 172.

Chcemy przenieść namiot, tzn. tworzyć przestrzenie przemiany tam, gdzie nasze zaangażowanie jest najmocniejsze i najbardziej konkretne Twórzmy święte przestrzenie tam, gdzie jesteśmy. Twórzmy okazje do spotkań, otwarte przestrzenie. Przenośmy namiot i zostańmy z tymi, którzy do niego wejdą, zamiast rozdawać ulotki z instrukcjami, jak zbudować schludny namiot.

Teraz, wszyscy razem – nie musimy czekać na doskonałość. Wszędzie, gdzie idziemy, jesteśmy powołani do otwierania przestrzeni rozeznawania. Gdziekolwiek żyjemy, jest to nasz sposób życia. A kiedy odchodzimy, sposób zostaje przemieniony. Potrzebujemy doświadczenia nawrócenia, a nie doskonałości lub wysyłania doskonałych dokumentów.

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl