Zdrapka wielkopostna z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem - już nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Zadania ze zdrapki wykonywało ponad pół miliona Polaków w kraju i za granicą, trafiły one także do mieszkańców Hong Kongu i Tajwanu. Dzięki członkom WŻCh na świecie (CLC/CVX), zdrapka promowana jest wśród katolików wschodniej Azji.


Zdrapka lubi środowisko multimedialne. Inspiracje z papierowej planszy uzupełnione zostały o filmowe komentarze publikowane na Facebooku, InstaTV i zdrapkowym kanale YouTube. W internecie publikowaliśmy także propozycje modyfikacji zadań, których nie można było zrealizować w pierwotnej formie (z powodu rozporządzeń epidemiologicznych). Promowały nas liczne media (telewizja, radio, portale internetowe, prasa, blogerzy, vlogerzy, audycje ogólnopolskie i regionalne, indywidualni użytkownicy Facebooka, proboszczowie itd.).

Zaproponowane w tym roku inspiracje w sposób szczególny jednoczyły rodziny i osoby przebywające w jednym domu. Zdrapka Wielkopostna z wyjątkowymi proekologicznymi inspiracjami zaczerpniętymi z encykliki "Laudato Si’" spotkała się z pozytywnym odzewem wielu uczestników i instytucji.

W tym roku nawiązaliśmy owocną współpracę z katolickimi organizacjami promującymi nauczanie papieża Franciszka. Współpracowali z nami m.in.: Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska, Projekt Laudato Si’ Caritas Polska, Catholic Voices Polska, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, o. Mateusz Stachowski OFM z Franciszkanie TV, Marek Tokarzewski z Poleskiego Parku Narodowego. 

Cieszymy się z serdecznej współpracy z jezuitami w całym kraju, szczególnie z krajowym asystentem WŻCh o. Leszkiem Mądrzykiem SJ, redakcją Pogłębiarki.pl oraz Modlitwy w Drodze.

Wszystkim, którzy chcą poznać najtrudniejsze i najbardziej popularne zadania ze Zdrapki, proponujemy, by odwiedzili stronę www.zdrapkawielkopostna.pl! Można tam również wypełnić ankietę i przesłać swoje uwagi dotyczące zdrapki. Już teraz szukamy tematu, który będzie szczególnie aktualny w polskim Kościele w przyszłym roku. Serdecznie zapraszamy również wszystkich chcących dołączyć do ekipy redagującej Zdrapkę wielkopostną! Przygotowania rozpoczynamy już w czerwcu. Czekamy na Twoje pomysły, uwagi i gotowość. Napisz do nas na adres //Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i przyłącz się do grona redakcyjnego.

(tekst opracowany na podstawie informacji od Kingi Frąckowskiej z toruńskiego WŻCh, rzecznik prasowej Zdrapki wielkopostnej)

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl