Zapraszamy się do włączenia się do projektu At the frontiers with Asylum Seekers - Na granicach wraz z uchodźcami. Jest  to projekt mający na celu pomoc uchodźcom, którzy przybyli do Europy z Afryki i przebywają w obozie w miejscowości Ragusa na Sycylii. Głównym zamiarem tego projektu jest zorganizowanie grup wolontariuszy i ich przewodników, którzy mają pracować z uchodźcami. Wolontariusze są powołani, aby przybliżyć się do nich, pomóc im zaakceptować sytuację, wysłuchać ich, jeśli będą chcieli mówić o swoim życiu, ale również, żeby zrozumieć i dowiedzieć się dlaczego zdecydowali się zostawić wszystko, wyjechać za granicę i szukać lepszej przyszłości w Europie. Wieczorem, każdego dnia, dla wolontariuszy będzie spotkanie z ich przewodnikami celem przeanalizowania i dzielenia sie tym, co zdarzyło się w ciągu dnia.

  • Jedna tura trwa 3 tygodnie, w tym 1-2 dni wolne w tygodniu.
  • Miejsce – Ragusa, na Sycylii.
  • Kontakt: Maria Morales z European migration CLC network, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Współpraca z Saint John the Baptist Foundation.
  • Szczególnie zachęcani sa do tej pracy ludzie młodzi ( w lecie),
  • w okresie jesiennym moga też starać się osoby "mniej młode" ale w dobrej kondycji.
 

 

 

Aktualności.

 


  Drodzy Przyjaciele w Chrystusie,

 


Jesteśmy bardzo wdzięczni za  entuzjastyczne przyjęcie ustaleń projektu Na granicach razem z uchodźcami. Wiele wspólnot narodowych dało bardzo pozytywny odzew i nawet jeśli niektóre nie mogły zgósić jeszcze konkretnych propozycji, wiemy, że pamiętają o nich w swoich modlitwach i starają się poszukać ochotników lub włączyć się do finansowania.
Pierwszą  wiadomością  jest to, że projekt efektywnie rozpoczyna się na początku lipca, z pewnością potrwa 4 miesiące,  a mamy ciągle nadzieję,  że jeszcze i przez dwa następne (aby osiągnąć spodziewane 6 miesięcy ) jako okres próbny.

 


 Kilka wiadomości z postępów projektu

 

 

1) Wolontariusze i  przewodnicy


Maria Morales otrzymała propozycje od  przewodników z  Flandrii w Belgii, Niemiec, Luksemburga, Malty, Szwajcarii i propozycje od wolontariuszy  pomocy w projekcie, jako członkowie zespołów z Włoch,  Portugalii,  Hiszpanii, Niemiec, Belgii, Austrii, Luksemburga, Egiptu, Holandii. Ta lista jest nadal otwarta, szczególnie na jesienną część projektu. Dla informacji - było tyle życzeń  na te pierwsze trzy tury, że Maria potrzebowałaby  jeszcze 10 lub 15 miejsc na każdą turę...

 

 

Pierwsza tura:   6-26 lipca  -  lista wolontariuszy kompletna,
druga tura: 27 lipca -16 sierpnia – lista wolontatiuszy kompletna,
trzecia tura:  17 sierpnia – 6 września – lista wolontariuszy pełna,
czwarta tura: 7-28 września – zapisy trwają,
piąta tura: 28 wrzesnia – 18 października – 3 wolne miejsca,
szósta tura: 19 października – 8 listopada – zapisy trwają,
siódma tura: 9-29 listopada – zapisy trwaja,
ósma tura: 30 listopada – 20 grudnia – zapisy trwają
dziewiąta tura: 21grudnia – 10 stycznia – zapisy trwają.

 


Szczegółowe informacje dotyczące pobytu – w załączniku.

 


 W sprawie zapisów kontakt z Marią Morales, w sprawie pobytu, szczególnie dla juz zapisanych, kontakt z Laurą:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

2) Koszty i fundusze

 


Przydział środków jest równiez obiecujący – jak dotąd następujące kraje pokryją szacunkowe koszty:  Francja 25%, (4050€), Flandria 300€, Hiszpania 10% szacunkowo1 620€,  Luksemburg 1 000€, Włochy 2 000€, Szwajcaria zaoferowała 1 435€, Litwa 100€, inne kraje, takie jak Słowenia sa zaangażowane i też chcą się dzielić. Dzisiaj obiecane jest 10 505€. Cały koszt tego projektu na 6 miesięcy to 27 000€, z czego€ 10 800€ udział wolontariuszy i 16 200€ to wsparcie oferowane przez  Europejskie wspólnoty WŻCH, biorące udział w projekcie.
A więc na ten moment mamy €5 695mniej, niz spodziewaliśmy się. Idąc dalej, zmieniła się legislacja we Włoszech i są do zapłaty większe podatki i oplaty, niż spodziewaliśmy się wcześniej.  Nowa sytuacja oznacza, że potrzebujemy 363 € więcej każdego miesiąca;  2 178 € na 6 miesięcy.
Jeśli chcemy kontynuowac projekt, potrzebujemy więc aktualnie 7 873 €.
W tym kontekście, mamy kilka sugestii, takie jak poproszenie Światowego EXCO a pomoc z Funduszu  Apostolskiego, który pomaga w takich projektach. Zwracamy się ponownie do Was tym listem, prosząc, jesli to możliwe, o większą pomoc od Waszej wspólnoty. Może niektóre wspólnoty mogą bardziej zwrócić uwagę członków współnoty na wsparcie tego projektu, lub zorganizować imprezę ze zbiórką funduszy....
(aneks o kosztach)

 


W międzyczasie, we Włoszech, było kilka zbiórek i akcji dla pozyskania funduszy. Niekórzy ofiarodawcy szczodrze wsparli ten projekt. Tak więc włoska WŻCH będzie mogła dołożyć jeszcze ok. 5 000€ , a zbiórka trwa nadal.
W kwestii finansów,  Ann Sieuw,  skarbnik Euro- teamu prosiła o zbiórkę na kamp na Sycylii, w liście, który wszyscy otrzymaliście. Te pieniądze będą przelane na rachunek centralny, na który były przesłane wcześniejsze środki tytułem 'Fundusz na obóz na Sycylii.  W rocznym raporcie wszystkie wspólnoty mogą zobaczyć podział na różne cele. Pieniądze przeznaczone na ten projekt będa przelane przez Ann na włoski rachunek:
CLC Europe Account Details:
(The CLC Europe Account jest prowadzony w imieniu  Clc Flanders, która uprzejmie zaakceptowała tą usługę, ponieważ Euroteam nie ma prawnego statusu, koniecznego do otworzenia konta bankowego we Flandrii, Belgia)

 


Title of Account (tytuł rachunku): CLC Flanders
Address: Sint-Jorisstraat 8
8000 Brugge
Belgium

 


Iban BE75 0017 3906 9651
BIC: GEBABEBB
Bank: BNP Parisbas  Fortis

 


Adres banku: Bank BNP Paribas Fortis
                         Simon Stevin plein 3
                         8000  Brugge
                         Belgium

 

Uwagi dla jadących wolontariuszy.

 


Są nadal mozliwości dla wolontariuszy i przrwodników, dlatego prosimy o rozesłanie tej wiadomości wszystkim członkom waszych wspólnot.

 


Zjednoczeni w modlitwie i misji

 


 Bianka i Claudine
 EUROTEAM

 

 

 


PS Więcej szczegółowych informacji w załącznikach.

Załącznik 1: LETTER_TO_THE_COMMUNITIES.doc

Załącznik 2: 2nd_letter_to_the_Communities.doc

Załącznik 3: about_finances.doc

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl