Wielki Post we wspólocie białostockiej to intensywny czas rekolekcji ignacjańskich w życiu codziennym. Trzeci tydzień rekolekcyjnej wędrówki rozpoczął się Mszą Świętą, którą koncelebrował ks. bp Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy archidiecezji białostockiej wraz z asystentem wspólnoty białostockiej,o. Henrykiem Droździelem SJ.

 

Ważnym wydarzeniem Wielkiego Postu było tez śwęto patronane naszej Wspólnoty, jakim jest dzień Zwiastowania Pańskiego,25 marca.

 

Wspólnota Żywych Charyzmatów*

Wagę święta Zwiastowania Pańskiego podkreśla nie tylko jego najwyższa ranga w języku liturgicznym (uroczystość) ale także to, że jest ono celebrowane, pomimo że wypada w Wielkim Poście. Nic więc dziwnego, że Wspólnota Życia Chrześcijańskiego obchodzi tę uroczystość szczególnie uroczyście również jako swoje święto patronalne.

Oznacza to, że jest ono jak pryzmat czy szkło powiększające, poprzez które członkowie WŻCH patrzą na swoje powołanie, by kształtować życie osobiste i wspólnotowe w duchowości miłości-służby.

Wyznanie: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa!,  streszcza drogę życia i duchowości Maryi. Te słowa pojawiły się też w centrum naszej refleksji o powołaniu we Wspólnocie.

Co oznacza dla nas WŻCH?:
Wiarę. Życie. Chrystusa?
Wierzyć. Żyć. Chwalić?
A może Wspólnotę Żywych Charyzmatów?

Wiele takich i innych myśli towarzyszyło nam w dyskusji podczas obchodów naszego święta patronalnego w Białymstoku dnia 25 marca br.

Jak zwykle po Mszy św. zasiedliśmy do świątecznej agapy. Ubogaciła ją obecność toruńskiego jezuity o. Rafała Huzarskiego SJ, który przyjechał, by głosić rekolekcje wielkopostne dla pracowników administracji i prawników, w białostockiej farze. W jakiś sposób czuliśmy się też we wspólnocie ze Wspólnotą WŻCH w Toruniu.

Cieszymy się, że nasze jubileuszowe hasło Kochać i Służyć! – We wszystkim! tak bardzo koresponduje z maryjnym Fiat. W tym kierunku zamierzamy kształtować nasze plany obchodów 35-lecia powstania wspólnoty. A póki co, umocnieni wracamy do wielkopostnych praktyk.

WŻCH, Białystok, 27 marca 2017

* Autorką tej interpretacji jest Dorota Kujawa ze wspólnoty Arka.

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl