9 sierpnia był ostatnim dniem XVI Zgromadzenia Światowego Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego. Dzień był długi ponieważ delegaci głosowali wiążące decyzje: 1) zatwierdzające jeden z zaproponowanych projektów finansowych na najbliższe lata, 2) dokument końcowy Zgromadzenia oraz 3) wybór nowej Rady Wykonawczej - ExCo (ang: Executive Committee). Dokument końcowy, w "doszlifowanej" wersji zostanie opublikowany pod koniec września. Spotkanie zakończyliśmy Mszą Świętą, podczas której delegaci zostali poslani do pracy w swoich Wspólnotach Narodowych, a całe Zgromadzenie uroczyście posłało nowowybraną Radę Wykonawczą do pelnienia swoich zadań. Późnym wiecozrem świętowaliśmy przy muzyce libańskiej i poczęstunku.


Nowym prezydentem WŻCh został Mauricio Lopez Oropeza - 36 letni Meksykanin, od niedawna żonaty, (jeszcze) bezdzietny, z wykształcenia prawnik, kierownik departamentu formacji, rzecznictwa i duchowości w jednym z instytutów Caritasu w Ekwadorze, były wykładowca nauk i spolecznych i zarządzania społecznego.  W poprzedniej ExCo pełnił funkcję wiceprezydenta.


Wiceprezydentem została Beatrice Edel Churu z Kenii - wykładowca uniwersytecki, w poprzedniej ExCo pelniła rolę doracy.


Na Sekretarza ExCo Zgromadzenie wybrało Najat El Sayegh z Libanu, którą wszyscy uczetnicy spotania poznali jako osobę "kontaktową", przesyłającą wiadomości organizacyjne. Najat ma 53 lata, wykształcenie teologiczne i filozoficzne, jest osobą niezamężną.


Doradcami zostali:

 

Denis Dobbelstein z Belgii, prawnik, żonaty (dwójka dorosłych dzieci).

Chris Hogan z Australii, emerytowany pracownik państwowy zajmujący się edukacją i nauką. W poprzedniej ExCo pełnił rolę doradcy.

Ann Marie Brenan z USA z Nowego Yorku, 51 lat, mężatka, 4 dzieci (dwoje dorosłych, dwoje uczących się), nauczycielka matematyki w szkole średniej, jest reprezentantką  WŻCh w ONZ-cie.

Josephine Shamwana z Zambi, 47 lat, mężatka, ma 17 letnią córkę, jest dyrektorką szkoły.

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl