Drodzy członkowie WŻCh w Polsce!

25 marca czyli w najbliższą środę – Uroczystość Zwiastowania NMP – przypada Światowy Dzień Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.

W tym roku będziemy przeżywali nasze święto w dosyć wyjątkowych okolicznościach, kiedy prawie cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Nasza wspólnota ma wymiar światowy, zatem jest to dla nas okazja do wyrażenia naszej duchowej łączności i możliwość wspólnej i ufnej modlitwy za wszystkich potrzebujących naszej pomocy, a także za siebie nawzajem.

Większość z nas będzie nasze święto patronalne przeżywać w domach. Dlatego chcemy was zaprosić do udziału w Eucharystii on-line. Wykorzystajmy tą niezwykłą okazję aby przeżyć ją razem.

 

Wspólnota europejska zaproponowała transmisję Mszy Świętej w środę o godzinie 15.00,  którą w języku angielskim odprawi dla WŻCh o. Nikolaas Sintobin SJ. Transmisję można będzie znaleźć na wspólnotowym profilu Facebook „Christian Life Community in Europe”: https://clc-cvx.eu/

Nasz Asystent o. Leszek Mądrzyk zaprasza na Mszę św. o godzinie 18.30, która będzie transmitowana on-line przez https://poglebiarka.pl/transmisje-live/ w jezuickiej kaplicy w Warszawie. Ojciec Leszek, odprawiając tę Eucharystię będzie się modlił szczególnie za Was wszystkich, za wspólnotę światową i za  polską WŻCh.

Zapraszamy tych z Was, którzy mogą, do duchowej łączności poprzez skorzystanie z transmisji albo poprzez ofiarowany o innej porze czas modlitwy. Zachęcamy również do skorzystania z zaproponowanych i wysłanych wcześniej materiałów do refleksji, indywidualnie lub wspólnotowo, w miarę możliwości technicznych rozwiązań, jakie proponuje nam dzisiejszy świat.  

Przypominamy i ponownie zachęcamy do włączenia się do europejskich grup dzielenia – kilka już zostało uruchomionych (po angielsku, niemiecku, francusku i hiszpańsku). Zjednoczmy się w modlitwie (również różańcem o 20.30) i wspierajmy się w tym trudnym czasie.

Niech Pan Bóg, który zaprosił Maryję, aby z Nim współpracowała w dziele zbawienie i zaprasza podobnie każdą i każdego z nas, pomaga nam rozumieć i realizować tu i teraz dar osobistego powołania.

Z serdecznymi pozdrowieniami i pamięcią w modlitwie.

Prezydent WŻCh w Polsce
Marta Lewandowska-Harasimowicz
wraz z Radą Wykonawczą

WŻCh w Polsce

ul. Rakowiecka 61
02-532 Warszawa

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Kontakt

tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

© WŻCH Polska 2024
Wykonanie: Solmedia.pl